Rusza małopolskie stypendium im. Św. Jana Pawła II. Pomoc wyniesie nawet 6 tysięcy złotych

04.05.2021

Średnia ocen, dobre zachowanie w szkole, wysokie stopnie z religii i działalność społeczna. To główne kryteria przyjętego “Małopolskiego Stypendium im. Św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji”.

Decyzję o nadaniu stypendium imienia Jana Pawła II podjęli radni Sejmiku Wojewódzkiego. Pomoc otrzymają nie tylko uczniowie, ale też studenci, którzy będą wyróżniać się swoją działalnością społeczną.

Chcemy przybliżyć wartości, jakimi w swoim życiu kierował się Papież Polak – mówi wicemarszałek Marta Malec-Lech.

– Karol Wojtyła to była osoba bardzo wszechstronna, uzdolniona. Miał wiele talentów, liczne pasje, zainteresowania. Dlatego uznaliśmy jako samorząd województwa małopolskiego, że to będzie bardzo dobry patron naszego stypendium i właśnie w tym duchu przygotowaliśmy sam program stypendialny. Bardzo chcemy, aby młodzież i studenci ukierunkowali się na działalność społeczną.

Wsparciem stypendialnym zostaną też objęci uczniowie, którzy mają trudną sytuację rodzinną.

– Osoby które spotkał nieszczęśliwy wypadek, zdarzenie losowe, czy też borykają się z niepełnosprawnością będą dostawać dodatkowe punkty, które umożliwią im otrzymanie stypendium

Uczniowie szkół podstawowych dostaną cztery tysiące złotych, szkół średnich tysiąc złotych więcej, a studenci 6 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Marta Malec-Lech
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN