Rusza przetarg na podstacje trakcyjne na linii kolejowej Chabówka – Nowy Sącz

02.07.2021

PKP Polskie Linie Kolejowe chcą zelektryfikować linię kolejową Chabówka – Nowy Sącz. Niezbędnym krokiem do zrealizowania tej inwestycji jest budowa podstacji trakcyjnych, które mają powstać w regionie limanowskim i na Sądecczyźnie. 

Spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na projekt i budowę 4 podstacji trakcyjnych, które mają powstać w Limanowej, Pisarzowej, Mszanie Dolnej i w przysiółku Przymłynie w gminie Chełmiec. Głównym zadaniem podstacji jest zasilanie kolejowej sieci trakcyjnej na określonym odcinku.

Ponadto PLK informuje też, że trwa projektowanie wyczekiwanej od lat linii kolejowej Podłęże – Piekiełko. Ponadto dla linii Chabówka – Nowy Sącz powstały już projekty budowlane dla odcinków Chabówka – Rabka Zaryte, Rabka Zaryte – Mszana Dolna – posterunek odgałęźny Fornale oraz bocznica Klęczany – Nowy Sącz. Opracowywane są projekty wykonawcze dla odcinków Chabówka – Rabka Zaryte i bocznica Klęczany – Nowy Sącz.

Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko ma połączyć Kraków z Nowym Sączem i powstać w 2027 roku. Elementem projektu jest modernizacja 75-km linii Chabówka – Nowy Sącz. Całkowicie nowa trasa kolejowa o długości 58 km ma powstać miedzy Podłężem, Szczyrzycem oraz Tymbarkiem i Mszaną Dolną.

Posłuchaj:
Krzysztof Niedzielan, fot. PKP PLK
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN