Ruszają kolejne targowiska na Sądecczyźnie

30.04.2020

W Nowym Sączu mimo pandemii obyło się bez zamykania placów, inaczej było np. w Starym Sączu, gdzie dopiero wczoraj pozwolono na handel przy ul. Wielki Wygon. To nie jedyne takie miejsca w regionie.

Jak podkreślają władze Starego Sącza, to wyjście naprzeciw samym mieszkańcom, ale przede wszystkim rolnikom i handlowcom. Na targowisku trzeba jednak bezwzględnie pamiętać o środkach ochrony osobistej jak maseczki i rękawiczki, czy też zachować od siebie stosowne odstępy. Przy stoiskach powinny też znajdować się płyny do dezynfekcji.

W Korzennej, gdzie targowisko nie działało przez pierwsze dwa tygodnie pandemii teraz znów jest czynne przy czym przestrzegane muszą być na jego terenie ścisłe procedury sanitarne informuje wójt Leszek Skowron.

– Z zastosowaniem wszelkich rygorów sanitarnych to znaczy rękawiczek, maseczek i dystansu, targowisko ruszyło i do dnia dzisiejszego funkcjonuje. Tym bardziej, że większość klientów to są mieszkańcy naszej gminy, chociaż pojawiają się także mieszkańcy powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego czy tarnowskiego nawet.

Podobnie jest na targowiskach w gminie Łącko, chociaż te zostały otwarte dopiero tydzień temu.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN