Ruszają mistrzostwa świata w piłce nożnej

14.06.2018

Wielkimi krokami zbliżają się ogromne emocje piłkarskie. Rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji. W czwartek (14.06) zostanie rozegrany mecz otwarcia.

Pierwsi piłkarze wybiegną na boisko o 17.00. Reprezentacja Rosji, która jest gospodarzem mistrzostw podejmie na stadionie Łużniki w Moskwie Arabię Saudyjską.

Czy sądeczanie są gotowi na nadchodzący okres mundialu? Zapytaliśmy mieszkańców jak zamierzają oglądać zbliżające się mecze. – W gronie przyjaciół. To większe emocje, gdy w większym gronie możemy komentować mecze – mówi jeden z kibiców. – Przygotowaliśmy głośny doping razem z rodziną – dodaje kolejny.

A jak mieszkańcy oceniają szanse polskich piłkarzy, którzy swój pierwszy mecz rozegrają we wtorek (19.06)? – Szanse są bardzo wysokie, najlepsza kadra od wielu lat. Pierwszy mecz będzie trudny, ale jak wygramy to wyjdziemy z grupy.

Mundial ma również swoich największych faworytów. Kibice mają już swoje typy. – Brazylia, ponieważ mają zgraną drużynę gwiazd. Z całego serca kibicuje również Hiszpanii – powiedział jeden z naszych rozmówców.

Na mundialu w Rosji można znaleźć też wątki związane z naszym regionem. Sądeczaninem jest Łukasz Wiśniowski, pracownik Polskiego Związku Piłki Nożnej odpowiedzialny za nagrywanie cieszących się dużą popularnością filmów pokazujących naszą reprezentację za kulisami.

Korzenie w regionie gorlickim ma Thiago Cionek. Jego pradziadkowie ponad sto lat temu wyemigrowali z Lipinek niedaleko Gorlic, aż do Brazylii. Historia zatoczyła koło, bo piłkarz przyjechał do Polski grać dla Jagiellonii Białystok, poznał tu żonę, nauczył się języka i zdobył polski paszport. Grając już we Włoszech zyskał uznanie w oczach selekcjonera Adama Nawałki i od kilku lat jest etatowym kadrowiczem.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN