Ruszają prace projektowe budowy kolejnego ronda w Tarnowie

02.07.2021

Trwa przetarg na wyłonienie projektanta. Trzecie w ciągu ulicy Klikowskiej rondo powstanie na skrzyżowaniu z Romanowicza.

Zostanie też wybudowana nowa droga łącząca Klikowską z Szujskiego.

– To będzie rondo dwupasowe, turbinowe, czyli takie, do których przyzwyczaili się już mieszkańcy Tarnowa. Pierwszy etap będzie związany z budową ronda i wykonaniem układu drogowego do wysokości ul. Górskiego oraz powiązanie z lokalnymi ulicami, natomiast drugi etap projektowania obejmował będzie odcinek kontynuacji drogi w kierunku ulicy Szujskiego na wysokości Lidla – mówi dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji, Artur Michałek.

Miasto nie jest jeszcze właścicielem wszystkich terenów, przez które będzie przebiegać nowa droga łącząca Klikowską z Szujskiego.

– Częściowo tereny znajdują się w naszym władaniu, natomiast dokumentacja zostanie przygotowana pod procedurę ZRiD i będzie to wymagało przejęcia gruntów i wypłatę stosownych odszkodowań dla właścicieli.

Prace przy budowie nowego ronda miałyby ruszyć pod koniec 2022 roku. Miasto będzie starać się o dofinansowanie zewnętrzne do przebudowy skrzyżowania i budowy nowego łącznika z Szujskiego.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN