Ruszył przetarg na dokumentację drugiego etapu łącznika autostradowego w Bochni

29.01.2021

Budowa pierwszego etapu nowego zjazdu z drogi szybkiego ruchu ma zakończyć w połowie roku.

Pierwszy etap łącznika kosztuje 36 milionów i obejmuje połączenie węzła autostradowego z ul. Krzeczowską.

To blisko 2 kilometry nowej drogi z niezbędną infrastrukturą a także trzy skrzyżowania, w tym rondo na wlocie do Krzeczowskiej.

Inwestycję finansuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, w kosztach partycypują też samorządy miasta i powiatu. A starosta Adam Kora podkreśla, że cała inwestycja jest bardzo ważna.

– Ktoś, kto będzie chciał się przedostać na południe powiatu: do Żegociny, Trzciany czy Limanowej nie będzie już musiał wjeżdżać prawie do centrum Bochni, tylko po prostu bezpośrednio połączy się z drogą 94 i obwodnicą Bochni przedostanie się na południową cześć powiatu.

Do zakończenia inwestycji jest jednak daleko, ponieważ dla drugiego – dłuższego etapu łącznika – sprawa utknęła na etapie decyzji środowiskowej.

Została ona co prawda wydana, ale jest nieprawomocna, ponieważ jeden z właścicieli działek przez które ma przebiegać droga wniósł odwołanie. Sprawa toczy się przed sądem administracyjnym.

Warto podkreślić, że na razie zabezpieczono sfinansowanie dokumentacji, a nie samej budowy. Przygotowanie projektów, pozwoleń i opinii może zająć około dwóch lat. Dodajmy, że cały łącznik przed trzema laty wyceniany był na 100 milionów złotych.

Posłuchaj:
Adam Korta
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN