Ruszył przetarg na projekt przebudowy Stadionu Miejskiego

15.02.2019

Stadion w Mościcach będzie remontowany etapami, co najmniej trzema.

Jak tłumaczyli urzędnicy, pierwsza oferta – 90 milionów zł – w pierwszym podejściu nie była możliwa do udźwignięcia dla miejskiego budżetu.

Na każdy etap przebudowy mają być oddzielne przetargi – wyjaśnia Rafał Nakielny, dyr. Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

W kolejności zakładamy, że najpierw będziemy realizować płytę boiska plus tor żużlowy i ewentualnie trybunę dla kibiców. W kolejnych etapach trybunę główna i pozostałe. Po wyłonieniu wykonawcy dokumentacji będziemy rozmawiać na temat możliwości wykorzystania trybun ziemnych, być może stworzenia podkonstrukcji, może uda się pewne elementy z trybuny głównej zostawić. Chcemy jednak zachować liczbę kibiców, którą pierwotnie planowaliśmy, czyli ok. 9,5 tys. miejsc siedzących i 2 tysiące stojących.

Urzędnicy poszukują też oszczędności w modernizacji Stadionu, dlatego decydują się na tańsze rozwiązania.

Planujemy zostawić trybunę główną zadaszoną, nie będzie jednak takiej ilości skyboksów – planowaliśmy dwa poziomy, w tej chwili ograniczymy się do jednego. Wszystkie trybuny miały być wykonane w systemie żelbetowym, a w tym momencie decydujemy się na tańsze rozwiązanie.

Pierwszy etap remontu Stadionu Miejskiego miałby ruszyć dopiero wiosną w 2020 roku. W budżecie na przebudowę zabezpieczono 42 miliony zł.

Posłuchaj:
Rafał Nakielny
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN