Ruszył sezon wyprzedaży. Policja ostrzega, aby uważać na oszustów

23.11.2021

Jesienne wyprzedaże to czas, kiedy wyjątkowo chętnie robimy zakupy, licząc na spore rabaty. Jednak w tym okresie w centrach i galeriach handlowych częściej grasują wtedy kieszonkowcy.

Nigdy nie zostawiajmy portfeli czy telefonów komórkowych na sklepowych ladach, a podczas płacenia za zakupy, nie pokazujmy, że mamy przy sobie większą ilości gotówki. Takich rzeczy nie powinniśmy też chować w tylnej kieszeni spodni. Z kolei torebkę warto mieć przewieszoną przez ramie do przodu, tak by była w zasięgu ręki. Te rady policji mogą ustrzec nas przed kieszonkowcami.

Jeśli wolicie zakupy przez Internet, nie róbcie tego w miejscach publicznych. Z tabletu czy smartfona ktoś postronny może odczytać wrażliwe dane. Warto też często zmieniać hasła, które wprowadzamy, logując się do serwisów internetowych. Czujni powinniśmy być też tzw. super ofertach.

Uważajcie też na:

· Fałszywe sklepy internetowe. Zamawiając wybrany przedmiot, zwróćmy uwagę na sprzedającego (jak długo widnieje w serwisie, ilu użytkowników korzystało z jego usług, czy ma pozytywne opinie itp.) oraz czytajmy dokładnie opis aukcji i regulamin sklepu, z którego usług zamierzamy skorzystać.

· Zanim wpłacimy pieniądze na wskazane konto, rozważmy bezpieczniejszą opcję płatności przy odbiorze.

· Po otrzymaniu przesyłki koniecznie sprawdźmy, czy towar jest zgodny z zamówieniem. Jeśli nie, należy skontaktować się ze sprzedającym, by wykluczyć ewentualną pomyłkę. Gdy mimo prób nie udaje się to lub, pomimo że odesłaliśmy zakupiony towar, nie otrzymaliśmy zwrotu pieniędzy, poinformujmy o tym fakcie policję.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN