Ruszył system informowania o wolnych miejscach parkingowych

16.12.2020

O tym, gdzie można parkować dowiemy się z tablic świetlnych przy wjeździe do Tarnowa, aplikacji mobilnej lub strony internetowej.

Systemem zostało objęte łącznie 600 miejsc na 22 parkingach – mówi rzecznik prasowy prezydenta miasta Ireneusz Kutrzuba. – Czujniki, które zamontowane są w nawierzchni parkingu wykrywają nadjeżdżające i parkujące pojazdy. Sygnał o tym wysyłają do systemu informatycznego, ten przetwarza je i udostępnia mieszkańcom Tarnowa w postaci wizualnej na dziesięciu tablicach informacyjnych, które zlokalizowane są w pięciu punktach miasta, na specjalnie zbudowanym portalu internetowym, oraz w aplikacji mobilnej na telefony komórkowe.

System działa na parkingach przy ulicach w centrum miasta w tym na ulicy Krakowskiej, Urszulańskiej, Kaczkowskiego, Bema, Targowej, Św. Anny, Bernardyńskiej, Szerokiej, Lwowskiej (odcinek od ul. Szerokiej do Dąbrowskiego), Dąbrowskiego, Waryńskiego, Placu Bohaterów Getta, Bóżnic, Goldhamera, Brodzińskiego, Legionów, Piłsudskiego.

Duża liczba wolnych miejsc parkingowych oznaczona jest na tablicach informacyjnych kolorem zielonym, średnio zajęty parking – żółtym, a przy małej dostępności miejsc parkingowych na tablicy wyświetla się kolor czerwony.

Na portalu internetowym www.its.tarnow.pl można sprawdzić aktualne warunki pogodowe i zanieczyszczenie powietrza, a także sprawdzić na mapie miejsca z utrudnieniami w ruchu. Natomiast w aplikacji ITS Tarnów dodatkowo dostępna jest trasa dojazdu do danego parkingu.

Posłuchaj:
Ireneusz Kutrzuba
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN