Ruszyła budowa pierwszej hali w Strefie Aktywności Gospodarczej w Borzęcinie [ZDJĘCIA]

24.09.2019

Powstaje ona głównie z myślą o mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. Zarząd województwa przyznał dotację na uzbrojenie terenu.

Pierwszą budowę w strefie prowadzi jedna z 26 firm, które kupiły działki na terenach inwestycyjnych w przysiółku Borek – informuje wójt Janusz Kwaśniak.

– Jeden z przedsiębiorców rozpoczął już inwestycje: firma Atex Bielcza, która buduje halę produkcyjno-usługową. Pozostali są na etapie przygotowania dokumentacji budowlanej, no i czekają również na uzbrojenie tego terenu przez gminę.    

Zainteresowanie działkami w strefie wzrosło po wybudowaniu nowego połączenia terenów inwestycyjnych z drogą wojewódzką Brzesko – Szczurowa.

Pomogło to w sprzedaży 16 z 24 hektarów terenów, przeznaczonych pod prowadzenia działalności gospodarczej. Odliczając drogi i parkingi w strefie pozostało jeszcze około 6 hektarów, które pójdą pod młotek podczas tegorocznego przetargu.

Tereny te będą teraz lepiej przygotowane pod inwestycje w związku z kompleksowym uzbrojeniem działek w infrastrukturę. Za blisko 8 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego powstaną nowe drogi oraz wodociąg, a teren zostanie skanalizowany. Przebudowana zostanie linia telekomunikacyjna, powstanie też oczyszczalnia ścieków.

Zdaniem wójta docelowo w strefie ma powstać około 500 miejsc pracy. Inwestycje mają pozwolić na zasilenie budżetu gminy kwotą 2 milionów złotych rocznie z tytułu podatku od nieruchomości oraz udziałami  w podatku CIT.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN