Ruszyła budowa ścieżki rowerowej z Chełmca do Świniarska [ZDJĘCIA]

05.04.2019

Obecnie prace trwają przy Centrum Aktywnego Wypoczynku na długości 2 kilometrów. Wykonawca zaczął pracę w Podegrodziu i przesuwa się w kierunku Nowego Sącza.

Tam jest budowana taka nawierzchnia, która pozwoli na ruch pieszo-rowerowy. To jest już kwestia miesiąca, góra dwóch, gdy to zostanie oddane do użytku – przyznaje wójt gminy Chełmiec, Bernard Stawiarski.

Nie ukrywa też, że plan budowy na początku był nieco inny.

– Wcześniej było to planowane w ten sposób, że ta ścieżka miała dochodzić do mostu heleńskiego i tam łączyć się ze ścieżka na przeprawie, a później całość wchodziłoby w ścieżki EuroVelo. Powodem tego, że nie zostało to tak zaplanowane jest to, że w planach była Sądecka Wenecja, gdzie według Urzędu Miasta to ze sobą kolidowało.

Dodaje również, że we współpracy z władzami Nowego Sącza będzie starał się o pieniądze na dobudowę odcinka zgodnie z początkowym zamiarem. Poza tym chce połączyć nową trasę z Mostem Św. Kingi w Podegrodziu. W drugiej sprawie wójt Stawiarski wysłał już list intencyjny do Stanisława Banacha, który rządzi gminą Podegrodzie.

Posłuchaj:
Bernard Stawiarski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN