Ruszyły konsultacje w sprawie spalarni

16.01.2018

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie budowy spalarni w Tarnowie. Inwestycja ma być jednym z priorytetów Tarnowskiego Klastra Energii.

Według projektu przy ulicy Spokojnej miałaby powstać instalacja do przetwarzania odpadów komunalnych nie nadających się do dalszego wykorzystania w procesie recyklingu.

Podczas spotkania z przedstawicielami rad osiedlowych Piaskówki, Krzyża i Klikowej władze miasta oraz reprezentanci Klastra Energii prezentowali projekt i odpowiadali na pytania dotyczące planowanej inwestycji.

Zdaniem Przewodniczącego Zarządu Osiedla Krzyż Jacka Jarmuły obawy mieszkańców często spowodowane są brakiem informacji o szczegółach inwestycji. – Słowo spalarnia już samo w sobie budzi pewne obawy. Według wstępnych informacji, jakie pozyskaliśmy na spotkaniu, można powiedzieć, że obiekt ten nie będzie obiektem o zbyt dużej uciążliwości dla mieszkańców. Na pewno będziemy rozmawiać w Radzie Osiedla i z mieszkańcami na ten temat – dodaje przewodniczący.

Urzędnicy zapowiadają, że spalarnia będzie neutralnie oddziaływać na środowisko oraz produkować energię elektryczną. Koszt inwestycji to blisko 140 mln złotych. Większość tej sumy miałaby zostać pozyskana ze środków zewnętrznych.

Posłuchaj:
Jacek Jarmuła
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy - odc. 2
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) -Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN