Ruszyły prace przy zabezpieczaniu osuwiska, które zagraża drodze powiatowej w Zalasowej

04.09.2020

Obecnie kierowcy nie muszą jeszcze korzystać z objazdów, jednak gdy prace obejmą uszkodzoną przez osuwisko drogę, będą utrudnienia w ruchu.

– Ten objazd będzie ale tylko w granicach 14 dni, kiedy będzie kładziona nakładka asfaltowa, ale całe osuwisko będzie robione bezkolizyjnie. Cieszymy się, że możemy przejeżdżać tą drogą, że nie mamy dużych utrudnień. Liczę na to, że pogoda dopisze i w listopadzie będziemy mogli spokojnie już dobrą drogą jeździć do Tarnowa – mówi burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn.

W zależności od zakresu prac, wg dzisiejszych przewidywań, kierowcy będą korzystać z objazdów w październiku – informuje burmistrz.

– Uzgodniliśmy, że będzie objazd dla mieszkańców, którzy mieszkają wokół tego osuwiska ulicą Słowackiego i przez lasy państwowe, z którymi są teraz prowadzone rozmowy i tak to poprowadzić, aby mieszkańcy mogli najkrótszym objazdem przejeżdżać. Natomiast jak będzie wyglądał cały ruch poinformujemy przed zamknięciem.

Na stabilizację osuwiska i odbudowę drogi powiatowej w Zalasowej powiat tarnowski otrzymał ponad 2 mln złotych ministerialnego wsparcia na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Dofinansowanie pozwoli pokryć 80 procent inwestycji. Całościowy koszt to prawie 3 mln zł.

Posłuchaj:
Paweł Augustyn
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN