Ryga: Zakonczyly sie 39.Europejskie Spotkania Mlodych

01.01.2017

 

Zakonczyly sie 39.Europejskie Spotkanie Mlodych w Rydze. W niedziele pielgrzymi spedzili czas z rodzinami, które przez piec ostatnich dni goscily ich w swoich domach. Popoludniu natomiast przyszedl czas pozegnania i wyjazdu do domów.

Mlodzi podczas tegorocznego spotkania, modlili sie o pokój na swiecie. Rozwazania, które wyglosil przeor wspólnoty Taize brat Aloise, dotyczyly torowania drogi do nadziei. Wspólna modlitwa i spiew polaczyl blisko 15 tysiecy pielgrzymów z calej Europy. Najliczniejsza grupe stanowili mlodzi z Polski. Do stolicy Lotwy przyjechalo ich ponad 4 tysiace. Spora grupe stanowili pielgrzymi z diecezji tarnowskiej.

Dla wielu z nich bylo to pierwsze tego typu spotkanie. – To byl szczególny czas, w którym zawieralismy nowe znajomosci, poznawalismy kulture innego kraju, zwiedzalismy miasto. Rodziny które nas goscily otoczyly nas szczególna modlitwa, opiekowali sie nami, jakbysmy byli ich dziecmi. Sporo z nas mieszkalo u rodzin protestanckich czy tez luteranskich – mówia mlodzi z diecezji tarnowskiej.

Poranne modlitwy odbywaly sie w parafiach gdzie goscili mlodzi. Pózniej zwiedzali oni miasto, muzea oraz swiatynie. Kulminacyjnymi punktami kazdego dnia byly modlitwy i rozwazania, które wyglaszal brat Aloise w Arena Ryga oraz Kipsala Center. -Modlitwa w naszym zyciu jest waznym elementem i dzialaniem by budowac pokój na swiecie – podkresla brat Marek. -Bo kiedy wszyscy spotykamy sie na modlitwie, to w naszych sercach cos sie dzieje. Sam Duch Swiety przygotowuje nas do tego, bysmy byli odwazni. Bysmy na nowo ewangeliczna odwage w Chrystusie odkrywali – dodaje.

W niedzielne popoludnie tysiace pielgrzymów wyruszylo w droge powrotna. Kolejne – 40.Europejskie Spotkanie Mlodych odbedzie sie w szwajcarskiej Bazylei.

Posluchaj mlodych pielgrzymów z diecezji tarnowskiej

Posluchaj brata Marka ze wspólnoty Taize

taize_wyjazd

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN