Ryglice: Altana turystyczna dla kolarzy [WIDEO]

02.01.2017

 

Ryglice coraz mocniej czuja, ze sa miejscowoscia turystyczna. Potwierdzaja to swoja obecnoscia zwlaszcza amatorzy dwóch kólek, dla których przeprawy po wzniesieniach Pogórza, sa nie lada wyzwaniem. Z mysla o nich w budzecie na 2017 rok zaplanowano specjalne inwestycje.

W niektórych przypadkach katy nachylenia pogórzanskich stoków przypominaja te znajdujace sie na na przyklad na Podhalu. Stad, w uchwalonym wlasnie budzecie Ryglic na 2017 rok, wsród ciekawszych inwestycji znalazla sie m.in. budowa altany turystycznej w Ryglicach czy rewitalizacja Lubczy. – Zwlaszcza to pierwsze przedsiewziecie dedykowane jest wprost turystom – powiedzial w porannym programie Slowo za slowo, burmistrz Bernard Karasiewicz. Altana budowana bedzie przy stawie, którym administruje samorzad. – Bedzie to tez takie miejsce, gdzie rowerzysci, przyjezdzajacy do Ryglic, beda mogli sie tam zatrzymac i odpoczac. Bedzie to równiez miejsce, w którym beda sie mogly spotkac klasy na pikniku szkolnym, mieszkancy. Niedaleko od miasta, ale juz w urokliwym miejscu – dodaje burmistrz.

Rewitalizacja Lubczy to przede wszystkim odbudowa XIX wiecznego budynku ochronki i wykorzystanie obiektu na mieszkania i punkty uslugowe.

Posluchaj Bernarda Karasiewicza:

 

 

zobacz takze: [youtube]https://youtu.be/eGljfzpdXKw[/youtube]

Dorota Kunc

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN