S. Partyński: – W ostatnim trzydziestoleciu nie było takich protestów [WIDEO]

27.10.2020

Trzeba zwrócić uwagę na genezę tych protestów – mówił w programie Słowo za słowo szef Porozumienia w Tarnowie, doradca wicepremiera Jarosława Gowina w ministerstwie rozwoju, pracy i technologii, Seweryn Partyński.

Gość porannego programu RDN zauważył, że zajmowanie się tak drażliwym tematem w dobie walki z pandemią koronawirusa było nieodpowiedzialne.

– W dobie kryzysu, niepewności został wydany wyrok w sprawie bardzo drażliwego tematu debaty publicznej – nie wchodząc w kwestie oceny moralnej czy prawnej wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że zajmowanie się teraz tą kwestią było wyrazem nieodpowiedzialności, brakiem wyobraźni co do skutków, które możemy oglądać na ulicach, które można było przewidzieć.

Jak dodaje, w dobrze rozwiniętych demokracjach, a Polska – zdaniem Partyńskiego – taką jest, ludzie w ważnych sprawach wychodzą na ulice i walczą o swoje.

Teraz potrzebny nam jest dialog – dodaje szef Porozumienia w Tarnowie. – To, co teraz można zaproponować to dialog społeczny. Według mnie tego dialogu brakuje. My, jako Porozumienie wyszliśmy z szeregiem propozycje, które byłyby wyrazem kompromisu czy rekompromisu. Myślę, że obie strony powinny ochłonąć, wziąć głęboki oddech i podjąć dialog w tym temacie.

Bez dialogu nie ma wyjścia z tego impasu – mówi Partyński i dodaje, że połączenie kryzysu społecznego z trwającą pandemią jest scenariuszem rodem z horroru.

Posłuchaj:
Seweryn Partyński
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN