Są chętni na wywóz toksycznych odpadów z Gorlic

15.09.2020

Władze Gorlic ogłosiły przetarg na wywóz toksycznych odpadów. Jak wiecie z naszych wiadomości, miasto od lat boryka się z problemem nielegalnego składowiska toksycznych i niebezpiecznych odpadów. W tej sprawie toczy się postępowanie w gorlickiej prokuraturze. Jak wyjaśnia zastępca burmistrza Gorlic Łukasz Bałajewicz do ogłoszonego przetargu na wywóz odpadów zgłosiły się już 3 firmy.

– Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie postępowania przetargowego, tak aby niezwłocznie po uzyskaniu tych środków móc przystąpić do wywozu tych odpadów. Przetarg mamy nadzieję, zakończy się dla miasta pozytywnie, że znajdziemy wykonawcę. Z pewnością tak duża ilość odpadów, jaka znajduje się na ternie byłej rafinerii uniemożliwia jednorazowe wywiezienie tych odpadów – z pewnością będą to czynność etapowane.

Na terenie rafinerii zgromadzonych jest 5000 ton toksycznych odpadów. Koszt ich wywozu to 50 milionów złotych, 40 milionów miastu udało się uzyskać z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Pozostałe 10 milionów, które miały być wkładem własnym miasta udało się uzyskać w ramach pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Posłuchaj:
Łukasz Bałajewicz
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN