To gdzie są te dotacje na wymianę pieców? – interwencja RDN

23.07.2018

Tarnów zachęca do wymiany starych pieców na nowe i ogłasza kolejny nabór wniosków, tymczasem mieszkańcy pytają co z wnioskami z poprzedniej edycji.

Do radia RDN zgłosiła się mieszkanka Tarnowa, która twierdzi, że wniosek złożyła rok temu i do dziś nie otrzymała odpowiedzi.

Nie doczekała się także jeszcze wizyty audytora, który ocenia stan ocieplenia domu. Ten dokument jest konieczny, aby otrzymać ewentualne wsparcie finansowe.

Co na to urzędnicy?

– Tyle czasu zajmują procedury – wyjaśnia Justyna Polak, główny specjalista w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa. – Wnioski złożone jesienią zeszłego roku zostały zakwalifikowane do kontroli ocieplenia dopiero w tym roku, a kontrole przeprowadza zewnętrzna firma, wyłoniona przez Urząd Marszałkowski – informuje urzędniczka.

– Umowa między marszałkiem a firmą audytorską została podpisana dopiero końcem maja 2018 roku i w czerwcu już były przeprowadzane pilniejsze oceny energetyczne. Ogólnie oceny energetyczne w Tarnowie są przeprowadzane od lipca, najwięcej ocen jest w sierpniu – dodaje Justyna Polak.

Jak zapewnia Justyna Polak, osobom, które spełniły wszystkie warunki, dofinansowania przyznawane są na bieżąco.

Urząd cały czas przyjmuje też nowe wnioski. Są one kierowane do firmy audytorskiej, która powinna skontrolować takie mieszkania do końca września.

– W razie wątpliwości można skontaktować się z WOŚ UMT i sprawdzić, czy wniosek został przekazany do kontroli – dodaje urzędniczka.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN