Są jeszcze wolne miejsca w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie

15.01.2021

Obecnie w schronisku przebywa ponad 90 osób.

W warunkach zagrożenia zdrowia czy życia moglibyśmy przyjąć więcej osób – mówi Jerzy Maślanka, dyrektor placówki. – Miejsca mamy, bo i na pokojach są miejsca, które można zagospodarować, również w ekstremalnych warunkach możemy zagospodarować świetlicę. Wymogi, rekomendacje i przepisy, które zostały na nas nałożone ograniczają w znacznym stopniu to funkcjonowanie.

Placówka dysponuje 80 miejscami, jednak ze względu na warunki wynikające z zagrożenia koronawirusem noclegownia przejęła częściowo rolę schroniska.

– Dużym ograniczeniem jeśli chodzi o przyjmowanie nowych osób jest wymóg, aby były poddane kilkudniowe izolacji w celu zweryfikowania stanu zdrowia – dodaje dyrektor Jerzy Maślanka. – Te osoby przez te kilka dni tam przebywają, są monitorowane i dopiero potem mogą przejść do schroniska. My mamy dwie izolatki na dwanaście miejsc. Jedna jest dla kobiet, druga dla mężczyzn. W zależności od tego w jakim stopniu jest zajęta przez osoby, które do nas trafiają, w takim stopniu możemy przyjmować nowe osoby.

Ostatnio do schroniska trafiły dwie osoby ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Tarnowie.

Te osoby miały już wykonane badanie na obecność koronawirusa, wynik był negatywny.

Posłuchaj:
Jerzy Maślanka
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN