Są pieniądze na budowę linii kolejowej Mielec – Padew Narodowa

31.07.2020

Modernizacja linii kolejowej L25 relacji Mielec- Padew Narodowa będzie finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego. Zadanie szacowane jest na 160 mln złotych.

Dzięki decyzji o finansowaniu tego zadania, odcinek Dębica – Mielec – Padew Narodowa zostanie zrealizowana kompleksowo – mówił w czasie konferencji w Mielcu Ireneusz Merchel prezes PKP PLK.

– Ta linia byłaby częściowo zrealizowana. Następny odcinek w kolejnych latach, a tak dzięki tej decyzji możemy zrobić to kompleksowo, żeby po tej linii przez 30 lat kursowały pociągi, żebyśmy nie przeszkadzali z remontami i żeby była dostępna dla pasażerów.

Obecnie trwają prace na odcinku Dębica – Mielec.

Kosztować będą one około 330 mln złotych. Dzięki decyzji marszałka z kasy RPO zostanie też wybudowany wiadukt kolejowy nad ul. Sienkiewicza w Mielcu – zaznacza Władysław Ortyl podkarpacki marszałek.

– Ta infrastruktura kolejowa łączy się z infrastrukturą drogową, przeprawą przez Wisłokę, wiadukt kolejowy, dojazd do obwodnicy. To wszystko dzieje się dzięki dużemu udziałowi PKP PLK i Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Wiadukt jest częścią północnej obwodnicy Mielca. Pierwszym etapem był drugi most na Wisłoce, drugim droga Rzędzianowice – Piątkowiec, a trzecim wiadukt.

Posłuchaj:
Ireneusz Merchel
Władysław Ortyl
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN