Są pieniądze dla rad osiedli na 2021. Czy zostaną wykorzystane?

19.08.2020

Prezydent Ciepiela wydał zarządzenie o przeznaczeniu z miejskiego budżetu 4,3 miliona złotych dla tarnowskich rad osiedlowych.

Najwięcej, bo ponad pół miliona złotych otrzymają Mościce i Krzyż, najmniej osiedle Legionów (67 tysięcy)

Wysokość kwot jest przyznawana proporcjonalnie do liczby mieszkańców osiedla, jego powierzchni oraz długości dróg gminnych i powiatowych, znajdujących się na terenie osiedla.

Należy się cieszyć, że te kwoty są porównywalne jak w tym roku, jednak są one na razie tylko na papierze – mówi radny miejski, przewodniczący rady osiedla Piaskówka Mirosław Biedroń.

– Nas cieszy, że rady osiedla otrzymają podobne kwoty jak w tym roku. Mam nadzieję, że będzie można je w całości wydatkować, bo ja przypomnę, że tegoroczne środki, którymi dysponowały rady osiedla zostały zamrożone przez władze miasta i tak naprawdę do tej pory rady osiedla mogły wykorzystać 1/4 tych środków.

Pieniądze przeznaczone dla rad osiedli mogą być wykorzystane na finansowanie inwestycji, drogowych, kulturowych, ale też i zdrowotnych czy oświatowych.

Na pewno będziemy chcieli rozwijać to co jest dobrego w parku Piaskówka. Marzy się nam, żeby w przyszłym roku rozpocząć prace związane z otwarciem drugiej części parku, która w tej chwili za strumykiem jest zarośnięta, niedostępna, a tam również mógłby być park dostępny dla mieszkańców Tarnowa – kontynuuje Mirosław Biedroń.

Dodaje też, że wiele w tym temacie zależy od nowej rady osiedlowej, która dopiero zostanie wybrana.

Posłuchaj:
Mirosław Biedroń
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN