Są pieniądze na nowe rondo w Mszanie Dolnej

07.12.2017

Już w przyszłym roku rozpocznie się remont drogi wojewódzkiej nr 968. Przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Orkana w Mszanie Dolnej, gdzie powstanie rondo. Obecnie w tym miejscu często tworzą się korki, ponieważ jest to trasa, z której chętnie korzystają kierowcy jadący w kierunku Łącka lub Krakowa.

– To bardzo ważna i długo oczekiwana inwestycja ze względu na to, że droga 968 charakteryzuje się niesamowitym natężeniem ruchu – tłumaczy Urszula Nowogórska, przewodnicząca sejmiku województwa małopolskiego. – Tam bardzo dużo osób przejeżdża. Korzystają z niej zarówno mieszkańcy, ale i turyści, którzy zmierzają w kierunku Zakopanego i Łącka. Jest to bardzo ważna inwestycja i cieszymy się, że dzięki niej uda się poprawić bezpieczeństwo na tej drodze – dodaje.

Oprócz budowy nowego ronda wyremontowana zostanie droga nr 968 na odcinkach: Lubień – Mszana Dolna (ok. 8 km), Mszana Dolna – Szczawa (ok. 16 km) oraz Szczawa – Kamienica (ok. 14 km). Dzięki temu poprawi się przepustowość trasy, co bezpośrednio wpłynie na wzrost bezpieczeństwa kierowców.

 – W tej chwili wykonawca inwestycji musi uzyskać wszystkie zezwolenia. Później rozpocznie się remont tej drogi. Prace powinny zakończyć się w pierwszym kwartale 2019 roku – tłumaczy Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Koszt inwestycji to ponad 3 mln złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu województwa.

Posłuchaj:
Urszula Nowogórska
Leszek Zegzda
Wydawca, fot. Biuro Prasowe UMWM
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN