Zarzuty dla przedszkolanki

20.03.2018

Pracownica jednego z sądeckich przedszkoli usłyszała zarzut znęcania się nad dzieckiem. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu przesłuchała podejrzaną. Ta jednak nie przyznaje się do winy i złożyła obszerne wyjaśnienia. O tym co się dzieje w placówce, prokurator dowiedział się z przesłanego mu filmu.

Z nagrania wynika, że przedszkolanka miała stosować przemoc w stosunku do dwójki dzieci. – Jest to zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego na osobie nieporadnej, ze względu na swój wiek – tłumaczy prokurator Jarosław Łukacz, z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

– Ta osoba została przesłuchana w charakterze podejrzanego i złożyła obszerne wyjaśnienia. Podała również motywy swojego działania – dodaje.

Sprawą zajął się już Rzecznik Praw Dziecka i Małopolska Kurator Oświaty. W przedszkolu została przeprowadzona kontrola. Na miejscu cały czas znajduje się osoba, która sprawdza, jak traktowane są dzieci. O wszystkim został poinformowany minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Podejrzanej grozi do 6 lat więzienia.

 

Posłuchaj:
Jarosław Łukacz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN