Sądeccy motocykliści wyjechali dziś z darami do Polaków na Ukrainie [WIDEO]

29.07.2021

Dary zebrane przez nowosądecką Fundację Bratnia Dusza ruszyły dziś w drogę do Lwowa. Na Ukrainie trafią w ręce mieszkających tam naszych rodaków.

Na trasę wyruszył bus z artykułami pierwszej potrzeby jak środki higieniczne i chemia gospodarcza. W trasę wyjechali też motocykliści z grupy Sącz Bikers, którzy o godz. 9.00 ruszyli z płyty rynku w Nowym Sączu.

Chcę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i prywatnym darczyńcom, ale też samorządowcom i lokalnym przedsiębiorcom – mówiła Iwona Romaniak, prezes Fundacji Bratnia Dusza.

– Tych darów jest bardzo dużo, bo w starostwie powiatowym zebraliśmy wszystko, o co prosiliśmy, wszystko, co jest potrzebne. Oprócz tego prezydent Nowego Sącza ogłosił zbiórkę w Centrum Informacji Turystycznej, gdzie też zebraliśmy bardzo dużo rzeczy. I jeszcze sądeckie firmy. Wszystkie mniejsze i większe firmy, o ile mogły, na tyle pomogły.

Dary przekażemy osobom starszym, ale też potrzebującym dzieciom – mówił Mariusz Kowalczyk, jeden z sądeckich motocyklistów.

– Bardzo fajnie, że jest taka fundacja, która to prowadzi, że my możemy ją wspierać. Naprawdę czujemy się lepsi. Mówią, że motocykliści nie płaczą. Nie uwierzylibyście, jacy twardziele uronili łezki, szczególnie w domu dziecka, gdzie są małe dzieci. Tego się nie da opisać. Trzeba jechać i to zobaczyć.

Pomoc materialna powinna trafić do Lwowa jeszcze dziś. Sądeccy motocykliści planują na polsko-ukraińskiej granicy przepakować dary do swoich maszyn, tak by jednorazowo mogło ich wjechać na Ukrainę, jak najwięcej.

Posłuchaj:
Iwona Romaniak
Mariusz Kowalczyk
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN