Sądeccy policjanci zatrzymali sprawców rozboju w czasie wolnym od służby

24.07.2021

Napadli na 41-latka i go okradli, teraz wpadli w ręce policjantów. 2 mężczyznom grozi do 5 lat więzienia. Zostali złapani dzięki czujności funkcjonariuszy w ich wolnym czasie.

3 mężczyzn zażądało od 41-letniego sądeczanina pieniędzy, ale ten odmówił. Został pobity i okradziony. Napastnicy zabrali mu z 40 złotych oraz telefon komórkowy. Po jedenastu dniach udało się znaleźć dwóch sprawców.

Policjanci wydziału prewencji sądeckiej komendy byli po służbie, gdy jechali prywatnym samochodem i rozpoznali jednego z napastników. Mężczyzna szedł ulicą Długosza w Nowym Sączu. Został zatrzymany.

W trakcie interwencji mundurowi zauważyli drugiego ze sprawców, który obserwował całe zajście zza rogu jednego z okolicznych budynków. Mężczyzna zaczął uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany.

Sprawcami kradzieży i pobicia okazali się 46-letni sądeczanin i 35-letni mieszkaniec gminy Piwniczna-Zdrój. Po nocy w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty rozboju tzw. mniejszej wagi, za co grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Ponadto są pod dozorem policyjnym i nie mogą wyjechać z kraju. Policja szuka jeszcze trzeciego ze sprawców.

rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN