Sądecczyzna ma nowego generała

12.11.2021

Sądecczyzna ma nowego generała. Podczas wczorajszej uroczystości w Belwederze, nominację z rąk prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, płk Stanisław Laciuga.

Zmiana umundurowania Stanisława Laciugi w generalskie lampasy to wzmocnienie prestiżu Straży Granicznej, ale też wojskowej rangi naszego regionu.

Swoją karierę w Straży Granicznej rozpoczął w 1995 roku w strażnicy w Witowie koło Zakopanego. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ma za sobą Studium Oficerskie w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej, ale też Narodowej Akademii FBI w Quantico w Stanach Zjednoczonych. Stanisław Laciuga pracował także w różnych wydziałach Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Komendantem został po jego reaktywacji w 2016 roku. W swojej karierze działał też w ochronie Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej.

Podczas uroczystości w Belwederze, prezydent wręczył łącznie dziewięć nominacji na stopień generalski z czego, razem ze Stanisławem Laciugą, były aż cztery awanse wręczone oficerom Straży Granicznej.

rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN