Na Sądecczyznę wrócili oszuści podszywający się pod policję

19.08.2020

Tym razem ich ofiarą padła 89-letnia mieszkanka Nowego Sącza. Oszuści wykorzystali fakt, że kobieta ufała służbom mundurowym.

W poniedziałek sądeczanka dostała telefon od osoby, która przekonywała, że prowadzi akcję policyjną dotyczącą nieuczciwych pracowników banku kradnących pieniądze klientów. Aby uchronić swe oszczędności seniorka musi je ‘zabezpieczyć’, a sposobem na to miało być przekazanie ich policji. 89- latka miała też kontaktować się z nim co godzinę telefonicznie, ponieważ jej mieszkanie może być pod obserwacją oszustów. Kobieta udała się do banku i wybrała gotówkę – ok. 48 tysięcy złotych, którą następnie przekazała fałszywemu policjantowi. Gdy tylko zorientowała się, że została oszukana powiadomiła Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu, gdzie wszczęto w tej sprawie dochodzenie.

Przypominamy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie akcjach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN