Sądecka młodzież chce, żeby Nowy Sącz był bardziej zielony

30.04.2021

Osoby zrzeszone w tzw. Młodzieżowym Strajku Klimatycznym do tej pory organizowały różnego rodzaju protesty, które miały zwrócić uwagę mieszkańców na zmiany klimatyczne. Teraz chcą też zaangażować innych we wspólne zmienianie wyglądu miasta.

– Chcemy, aby mieszkańcy Nowego Sącza zgłaszali się do nas z tym gdzie potrzebna jest zieleń miejska, łąki kwietne czy więcej drzew. Nie chcemy, aby to był tylko nasz głos, czyli młodzieży, która się tym zajmuję, ale aby każdy nowosądeczanin i nowosądeczanka mogli powiedzieć, gdzie ta zieleń jest potrzebna – wyjaśnia Agnieszka Kula, z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Działacze zamienią pomysły mieszkańców we wnioski do budżetu obywatelskiego Nowego Sącza.

To da szanse na zdobycie pieniędzy i zrealizowanie różnego rodzaju inwestycji przyjaznych środowisku. W zeszłym roku z miejskiej puli udało się zdobyć pieniądze na panele fotowoltaiczne na budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu i stworzyć łąki kwietne na osiedlu Barskim. Te projekty zostaną zrealizowane w tym roku.

– Z racji tego, że mieliśmy projekt z panelami fotowoltaicznymi, chcemy zaprosić też dyrektorów szkół i społeczność szkolną do zgłaszania się do nas. Z racji, że mamy już doświadczenie w tego typu projektach to pomożemy – tłumaczył Mikołaj Gumulski.

Pomysły można zgłaszać do 14 maja. Działaczy można znaleźć na Facebooku – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Nowy Sącz, lub napisać do nich na adres msk.nowysacz@gmail.com.

Posłuchaj:
Agnieszka Kula
Mikołaj Gumulski
Maria Mółka, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN