Sądecka Pomoc Sąsiedzka jeszcze w tym miesiącu stanie się fundacją

05.02.2021

Grupa składająca się z wolontariuszy, którzy od 10 miesięcy wspierają seniorów na Sądecczyźnie, teraz zmieni swój statut.

Docelowo grupa została założona na początku pandemii po to, by wspierać osoby chore i starsze, które obawiały się o swoje zdrowie. Teraz działalność znacząco się poszerzyła.

Poza działaniami związanymi z ograniczeniami pandemicznymi coraz częściej seniorzy dzwonią z prośbą o pomoc w codziennych sprawach, takich jak między innymi drobne naprawy czy opieka nad psem przez kilka dni.

– Jeżeli macie taką nietypową sytuację, gdzie po prostu potrzebujecie pomocy, wsparcia, jakiejś drugiej osoby, właśnie z zakupami w wyniku jakiejś choroby, czy wyprowadzeniem zwierzaka, czy jakiejś drobnej naprawy, no to śmiało można do nas zadzwonić. Zachęcamy do kontaktu nawet jeśli sprawa jest nie typowa, to zawsze jeśli my nie możemy pomóc to staramy się znaleźć jakieś inne rozwiązanie – mówi Jakub Bocheński, inicjator akcji Sądecka Pomoc Sąsiedzka

Początkowo w grupie było około 20 osób, ale po dziesięciu miesiącach działalności znacznie się rozrosła. Teraz w grupie Sądecka Pomoc Sąsiedzka jest już około 150 osób. W załodze, która niesie pomoc osobom potrzebującym z terenu Sądecczyzny znajdują się mieszkańcy różnych osiedli i obszarów całego regionu.

Jeśli potrzebujecie pomocy możecie skontaktować się z Sądecką Pomocą Sąsiedzką na stronie Facebook lub zadzwonić na nr. telefonu 505 – 537 – 880.

Posłuchaj:
Jakub Bocheński
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Przemysław Czarnek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN