Sądecka PWSZ z dotacją od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

22.03.2018

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu dostała prawie 4 miliony złotych z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na poprawę kwalifikacji wykładowców, rozbudowę laboratoriów i zwiększenie liczby godzin praktyk studentów.

– To poważny zastrzyk gotówki dla naszej uczelni – uważa Mariusz Cygnar, rektor PWSZ w Nowym Sączu. – Cieszymy się, że nasza uczelnia została doceniona i możemy wykorzystać te pieniądze na cele dydaktyczne – dodaje.

Zmiany studenci odczują od przyszłego roku akademickiego. Dofinansowanie ma również związek z planowanym wprowadzeniem zmian w szkolnictwie wyższym. Dzięki nim większą rolę w kształceniu młodych ludzi mają odgrywać uczelnie zawodowe.

– Nie potrzebujemy kolejnych uczelni akademickich, ponieważ mamy ich nawet za dużo – wyjaśnia Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. – Wyraźnie widać, że rynek pracy zmienia swój charakter. Dzisiaj coraz bardziej potrzebni są dobrze wykształceni absolwenci szkół zawodowych – dodaje.

Po wprowadzeniu nowej ustawy nacisk zostanie postawiony na praktyki studentów.

Okazją do wręczenia dotacji była konferencja rektorów publicznych szkół zawodowych, która odbyła się w Rytrze. Oprócz sądeckiej uczelni, promesy otrzymały państwowe szkoły zawodowe z Oświęcimia, Nowego Targu i Tarnowa.

Posłuchaj:
Jarosław Gowin
Mariusz Cygnar
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN