Sądecki MPEC rozpoczyna remonty. Na początek osiedle Barskie i Westerplatte [WIDEO]

16.01.2019

Mieszkańcy osiedla Barskiego i osiedla Westerplatte w Nowym Sączu muszą przygotować się na duże utrudnienia. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu dostało 12 milionów złotych dotacji na modernizację sieci ciepłowniczej na tych osiedlach. Po remoncie sądecki MPEC ma spalać rocznie nawet do 10 tysięcy ton węgla mniej.

– Sieć cieplna, która znajduje się na tych osiedlach, z przyczyn technicznych coraz częściej ulega awariom i trzeba ją wymienić. Zmienimy całkowicie też system z niskotemperaturowych sieci ciepłowniczych na wysokotemperaturowe. To wszystko ma przynieść oszczędności w spalanym paliwie – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, Piotr Polek prezes MPEC-u.

– Prace remontowe będą prowadzone głównie na osiedlach i poza pasami drogowymi. Sieć cieplna przechodzi jedynie przez drogi, a nie wzdłuż, jednak na osiedlach będą utrudnienia – dodał.

Modernizacja sieci ciepłowniczej oznacza, że mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami i przekopanymi osiedlami. W kotłowniach zostaną zamontowane również kotły na biomasę.

Inwestycja będzie kosztować około 9 milionów złotych. Kilka lat wcześniej za 3 miliony zł zmodernizowano sieć ciepłowniczą na osiedlu Gołąbkowice.

 

Posłuchaj:
Piotr Polek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Jacek Hudyma
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN