Sądeckie rodziny pojadą pod Ołtarz Papieski na rowerach

16.06.2021

Na Diecezjalne Święto Rodzin można jechać rowerem. Po raz drugi taka pielgrzymka wyruszy spod ruin zamku w Nowym Sączu. Ścieżkami wzdłuż Dunajca uczestnicy przejazdu pokonają około 12 kilometrów, a ostatnim przystankiem będzie Ołtarz Papieski na starosądeckich błoniach.

Udział mogą brać osoby w każdym wieku, konieczne jest tylko zabranie roweru – mówi Artur Czernecki, prezes Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi.

Kiedy dwa lata temu organizowaliśmy po raz pierwszy tę pielgrzymkę, jej odbiór był pozytywny. Dało nam to motywację do tego, aby iść w tym kierunku. Fantastycznie rodziny się tutaj integrują – mówi główny organizator. – Przemierzamy tutaj w większości przez ścieżki, które powstały w ostatnich latach. Ta trasa wybierana jest przez nas, bo jest bezpieczną.

Zebranie osób, które chcą brać udział w pielgrzymce, zaplanowano w niedziele (20.06) o 8.30 pod ruinami zamku. Na linii startu odbędą się zapisy i zbiórka pieniędzy na ubezpieczenie rowerzystów. Pielgrzymka rowerowa zakończy się przed mszą św. o godzinie 11.00 przy Ołtarzu Papieskim, gdzie rozpocznie się Diecezjalne Święto Rodzin.

Posłuchaj:
Artur Czernecki
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN