Sądeckiej policji udało się odzyskać pieniądze i biżuterie seniorek, które zostały oszukane

18.03.2021

Do miejskiej komendy w Nowym Sączu wpłynęły w krótkim czasie aż trzy zgłoszenia od kobiet w starszym wieku. Jedna z nich zachowała zimną krew i nie dała się oszukać, ale dwie kolejne sądeczanki straciły swoje oszczędności.

Kobiety telefonicznie zostały poinformowane o rzekomej tajnej, policyjnej akcji, dzięki której funkcjonariusze mają zatrzymać przestępców wyłudzających pieniądze od seniorów. Kobiety zostały zmanipulowane w taki sposób, że zgodnie z poleceniami oszustów zostawiły w umówionych miejscach swoje pieniądze i kosztowności. Jedna z nich zostawiła pakunek przy drzewie w pobliżu swojej posesji, z kolei druga na parkingu przy jednym z samochodów. Jak przekonywali rozmówcy, dzięki temu ich dobytek miał być bezpieczny.

Gdy tylko sądeczanki zorientowały się, że zostały oszukane same zadzwoniły na policję. Sądeckim śledczym udało się namierzyć dwie kobiety podejrzane o przestępstwo, a krakowscy policjanci zatrzymali je kiedy wyjeżdżały taksówką do Krakowa.

Autem podróżowały dwie mieszkanki Dolnego Śląska w wieku 21 i 33 lat, które miały przy sobie 20 tysięcy złotych, funty brytyjskie, dolary amerykańskie i złotą biżuterię.

Posłuchaj:
Maria Mółka, fot. KMP w Nowym Sączu
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN