Na sądeckim Rynku pojawili się MotoMikołaje [ZDJĘCIA]

05.12.2020

Tradycja sądeckich MotoMikołajów trwa już od ponad 15 lat. Miłośnicy motocykli w okresie świąt Bożego Narodzenia wspierają osoby potrzebujące – odwiedzają Domy Pomocy Społecznej i ośrodki, w których przebywają osoby chore i samotne.

Co roku także starają się pamiętać o rodzinach zastępczych z terenu Sądecczyzny. Wiozą prezenty, łakocie, ale także dobry humor i uśmiech.

Jak zwykle ruszamy, nie przestraszyła nas pandemia, nie przestraszyło nas nic. Będziemy jeździć do dzieci, do osób potrzebujących, dzisiaj mamy taki szczególny dzień,  dość dużo tych jednostek odwiedzimy. Będziemy na pewno w DPSie w Klęczanach, w Domu Dziecka w Klęczanach, na łączniku w Nowym Sączu, gdzie tam są dwa domy Teligi i Łącznik – mówi Tomasz Tokarz z MotoSącz.

Jak dodaje akcja będzie trwać do samych świąt, bo chcą odwiedzić wszystkich z terenu Sądecczyzny, którzy potrzebują pomocy i uśmiechu.

Zmotoryzowani Mikołaje rozdają też paczki z łakociami dzieciom i dorosłym, których spotkają na swojej drodze przejeżdżając ulicami Nowego Sącza.

Super akcja, dlatego zabrałam dzieci, bo są zachwycone, wspaniale. – Są fajni, mają fajne przebrania, co roku w zimie przyjeżdżamy. -Trochę nie codzienna sytuacja, ile tych mikołajów jest, do tego nie na saniach, tylko po prostu na tych motorach. – Mają fajne wystrojone motory i fajne czapki w takie różne wzorki – relacjonują sądeczanie

MotoMikołaje jak co roku wyruszyli z sądeckiego Rynku.

Posłuchaj:
Tomasz Tokarz z MotoSącz.
Mieszkańcy Sądecczyzny
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN