
Sądeczanie wspierają rozbudowę Hospicjum [ZDJĘCIA]
Siedem tysięcy żonkili rozdali wolontariusze, którzy zbierali pieniądze w ramach akcji Pola Nadziei. Tegoroczna kwesta zasili konto Sądeckiego Hospicjum, które jeszcze w tym roku planuje rozpocząć budowę nowego skrzydła placówki. Sądeczanie popierają pomysł i rozumieją jej cel.
– Żeby starsi ludzie mogli dłużej żyć i żeby pomóc chorym. Ja wrzuciłam złotówkę i zachęcam innych – mówi mieszkanka Nowego Sącza. To jest bardzo szczytny cel i uważam, że to powinno być kontynuowane. Ja zawsze daję i ciesze się, że ludzie też dają pieniądze. Złotówka wystarczy, a ktoś będzie szczęśliwych – dodaje inna.
Wolontariusze zbierali datki przy kościołach w Nowym Sączu, Starym Sączu, Świniarsku, Librantowej, Piątkowej oraz w Nawojowej. W Sądeckim Hospicjum są teraz 43 łóżka, po planowanej rozbudowie z pomocy w Hospicjum będzie mogło skorzystać o około 30 pacjentów więcej. Rozpoczęcie budowy planowane jest na drugą połowę tego roku.