Samorządowcy wspólnie na rzecz szpitala

28.03.2019

Samorządy z Tarnowa i sąsiednich gmin dofinansują zakup sprzętu medycznego dla Szpitala im. E. Szczeklika. Placówka otrzyma 100 tysięcy złotych na sfinalizowanie zakupu nowoczesnego aparatu USG.

Do tej pory tarnowski szpital kupował sprzęt płacąc za niego z własnego budżetu.

Pierwszy raz w historii możemy liczyć na współpracę samorządów – mówi Marcin Kuta, dyrektor Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie.

– Pierwsza taka inicjatywa, gdzie włodarze okolicznych gmin i miasta, dostrzegają znaczenie szpitala dla mieszkańców Tarnowa i okolic. Zdecydowali się odpowiedzieć na inicjatywę szpitala, by wesprzeć oddział ginekologiczno – położniczy. Jakże ważny ze względu na zdrowie mam i dzieci.

Nowoczesne urządzenie USG trafi na oddział ginekologiczno – położniczy tarnowskiego szpitala. – Diagnoza pozwoli na szybkie leczenie – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

– Mówimy o urządzeniu bardzo precyzyjnym i bardzo potrzebnym na oddziale ginekologiczno – położniczym. Ono ma umożliwić wykrywanie ewentualnych wczesnych wad rozwojowych. To może być przyczynkiem do interwencji i kolejnego leczenia.

Swoją cegiełkę w zakupie sprzętu dla tarnowskiego szpitala będą miały samorządy z Tarnowa, Wierzchosławic, Skrzyszowa oraz Lisiej Góry. – Jako gminy ościenne musimy współpracować również dla dobra miejskich instytucji – mówi Arkadiusz Mikuła, wójt Lisiej Góry.

 

– Posiadając tą własną tożsamość, potrafimy się wspierać wzajemnie. Współpracować i współfinansować pewne zadania, z których korzystają wspólnie wszyscy nasi mieszkańcy. Dlatego uważam, że jest to tym bardziej cenna inicjatywa, że nie wyłączając tej swojej tożsamości, pokazujemy, że w ramach aglomeracji tarnowskiej, potrafimy współpracować dla dobra naszych wszystkich mieszkańców.

Władze Tarnowa oraz samorządowcy z ościennych gmin zapowiadają kolejną współpracę w ramach aglomeracji.

Niewykluczone, że kolejnym elementem współpracy będzie komunikacja autobusowa.

Posłuchaj:
Marcin Kuta
Roman Ciepiela
Arkadiusz Mikuła
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Klaudia Zwolińska, reprezentantka Polski w kajakarstwie slalomowym
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN