Samorządy z regionu tarnowskiego mogą liczyć na kolejne wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg [WIDEO]

10.05.2021

Jest szansa na to, że wnioski z listy rezerwowej zostaną pozytywnie rozpatrzone – mówiła na antenie RDN w programie Słowo za Słowo poseł PiS Anna Pieczarka.

– Wymienię tutaj gminę Tuchów, bardzo ważną drogę w Jodłówce Tuchowskiej. Gmina Lisia Góra czeka na drogę w Nowych Żukowicach i miasto Tarnów, które złożyło dwa wnioski, które dotyczą ulicy Krasińskiego i ulicy Nowy Świat. Jestem po rozmowie z ministerstwem infrastruktury, z dyrektorem Tomaszem Tomalą i mam zapewnienie, ponieważ te wnioski są bardzo wysoko na liście rezerwowej, że szansa na to, że te drogi będą wybudowane, że będą finansowane jest bardzo duża.

Mieszkańcy Tarnowa – Mościc interweniują również do poseł Anny Pieczarki w sprawie ulicy Pasterskiej.

– Wiem, że może już być na etapie projektowania. Trzeba wyciąć tam ok. 50 dębów. Jest gotowość rady osiedlowej Mościc żeby nowe drzewa posadzić. Droga ma być poddana projektowaniu i następnie sposób finansowana, czyli Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg i też jeżeli by się udało, to tym schematem pójść. Tutaj także moja deklaracja jako parlamentarzysty jest.

Poseł Anna Pieczarka, będąca członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu poinformowała ponadto, że na wsparcie mogą również liczyć zadania w obszarze kultury.

Taką pomoc finansową otrzymały domy ludowe w Zakliczynie, Ciężkowicach w Wojniczu czy w gminie Tarnów. Wsparcie otrzymało także Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Posłuchaj:
Anna Pieczarka
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN