Sanatoria kolejny raz zostają zamknięte

24.10.2020

Z powodu coraz większej ilości zachorowań rząd zdecydował się zamknąć te obiekty tłumacząc, że jest to konieczne ponieważ najczęściej to seniorzy odwiedzają sanatoria. Według burmistrza Muszyny Jana Golby, taka sytuacja niesie za sobą bardzo złe skutki. Już część personelu musiała zostać zwolniona, teraz właściciele i włodarze miejscowości uzdrowiskowych będą musieli podjąć kolejne działania.

Nie zostały stworzone żadne możliwości alternatywnego funkcjonowania w uzdrowiskach, gminach uzdrowiskowych, bo jest oczywiście że również w tym układzie nie funkcjonuje też działalność turystyczna, to jest potężny problem. Próbujemy przekonywać do tego żeby udzielić nam jakiejś pomocy, są prace nad programem dotyczących pomocy gminą uzdrowiskowym w postaci środków z programu odbudowy – dodaje Jan Golba

Dofinansowanie opiewałoby na kwotę ponad miliarda złotych, jednak nie ma jeszcze ostatecznej decyzji i planu. Dodatkowo w miejscach turystycznych i wypoczynkowych zamknięcie restauracji dodatkowo obciąża działalność tych miejscowości.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN