Sandecja Nowy Sącz ma wrócić na swój stadion w październiku

18.05.2022

Wyburzenie budynku klubowego na stadionie przy Kilińskiego rozpocznie się zaraz po zakończeniu sezonu w I lidze – powiedział nam Artur Bochenek, zastępca prezydenta Nowego Sącza. Może się to stać już na początku czerwca lub pod koniec maja.

Są starania, by w październiku piłkarze znów mogli grać przy Kilińskiego. To oznacza, że na początku przyszłego sezonu drużyna znów będzie musiała grać poza Nowym Sączem. Klub ma wynajmować stadiony w Niepołomicach lub Sosnowcu, ale nie jest powiedziane, że będzie to konieczne.

Z tego, co wiem, władze klubu już zorganizowały, że na początku sezonu Sandecja zagra mecze wyjazdowe, więc nie będzie trzeba płacić za wynajem stadionu. Wykonawca deklaruje, że do października ma być gotowy lub w dużej mierze ukończony budynek klubowy i będzie można z niego korzystać. Oczywiście warunkiem gry jest posiadanie zadaszonych trybun na minimum 1000 osób – dodaje Bochenek.

Sandecja grała już na boisku z jedną trybuną od listopada 2021 roku. We wcześniejszych meczach sezonu 2021/2022 grała jedynie na wyjazdach.

Przypomnijmy, że w niedzielę (22.05) dowiemy się czy biało-czarni pozostaną w I lidze na przyszły sezon czy dostaną szansę gry w barażach o Ekstraklasę. Wszystko wyjaśni się po meczu z Arką Gdynia. Sandecja musi w nim zdobyć punkty i liczyć na korzystne wyniki swoich rywali.

Posłuchaj:
Relacja
Artur Bochenek
Krzysztof Niedzielan, fot. Adrian Maraś, sandecja.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN