Sandecja ukarana za chuligańskie wybryki kibiców

09.11.2017

Komisja Ligi Ekstraklasy ukarała Sandecję Nowy Sącz za kibicowskie wybryki na stadionie Wisły Kraków. Przypomnijmy – w sobotę w ruch poszły race, rzucane na murawę. Ponadto kibice wyrwali siedzenia na sektorze gości.

 

Kwestie kar za zachowanie kibiców należy rozważyć dwutorowo. Było pewne, że Sandecję czekają konsekwencje związane z decyzją Komisji Ligi Ekstraklasy. Groziło nawet 30 tysięcy złotych kary, ale przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Sandecji obecni na spotkaniu w Warszawie złożyli wyjaśnienia i komisja zawiesiła grzywnę do końca sezonu. Konsekwencje jednak będą, kibice biało-czarnych nie mogą uczestniczyć w najbliższych 3 meczach wyjazdowych i 2 następnych meczach z Wisłą Kraków na jej stadionie.

Sandecja nie uniknie jednak odpowiedzialności finansowej, bo krakowski klub zażądał pieniędzy za zniszczenia na stadionie. – Nieoficjalnie wiemy, że jest to 13,5 tysiąca złotych. Na tyle wyceniono szkody na sektorze gości – wyjaśnia Radosław Stawiarz, wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców Sandecji.

Mieszkańcy Nowego Sącza są zbulwersowani zachowaniem fanów sądeckich piłkarzy. Zachwycony tym nie był również Dawid Szufyn, kapitan Sandecji. – Nie powinno tak to wyglądać. Niestety poszło w świat, że nasi kibice nie potrafią się kulturalnie na stadionach. Doping z ich strony był super, ale te wybryki zamazały całkowicie dobrą atmosferę, stworzoną przez nich na trybunach.

Kiedy uwaga skupia się na kibicach i ich chuligańskich wybrykach, nieco w zapomnienie odeszły kwestie sportowe. Pod tym względem również nie jest kolorowo. Sandecja nie wygrała od 7 meczów licząc Lotto Ekstraklasę i Puchar Polski. Na półmetku części zasadniczej tego sezonu biało-czarni z Nowego Sącza mają 17 punktów i zajmują 11. miejsce.

Pozostaje mieć nadzieję, że kibice Sandecji Nowy Sącz po przymusowej przerwie będą zachowywać się zdecydowanie lepiej na stadionach, a piłkarze przypomną sobie, co to znaczy zwyciężać na boiskach Ekstraklasy.

Posłuchaj:
Radosław Stawiarz
Relacja
Wydawca, fot. zrzut ekranu youtube.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN