Ścieżka Euro-Velo w Muszynie zdewastowana przez ciężkie pojazdy. Policja bada sprawę

03.03.2021

Władze Muszyny zawiadomiły policję o dewastacji ścieżki rowerowej na swoim terenie, która należy do popularnej trasy Euro-Velo.

Jak mówi burmistrz Jan Golba, sprawę do gminy zgłosili sami rozpoczynający nowy sezon rowerzyści, którzy na pewnym odcinku natrafili na jej opłakany stan.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że przez ścieżkę przejeżdżają samochody ciężarowe z ziemią, należące do jednej z lokalnych firm.

– Policja się pojawiła. Ustaliliśmy kto akurat na tym obszarze wywoził ziemię na swoją działkę bez naszej zgody i z przekroczeniem wszystkich zasad jeżeli chodzi o ruch drogowy, bo jest to ścieżka rowerowa i jest ograniczenie jeśli chodzi o nośność. Dopiero po oczyszczeniu tego będziemy wiedzieć jaki jest jej stan.

Podczas oględzin na miejscu funkcjonariusze wystawili kierowcom pojazdów mandaty, a wobec właściciela firmy prowadzone jest obecnie postępowanie.

Prowadząca przez Muszynę ścieżka rowerowa to część trasy Euro-Velo o nazwie “Szlak Europy Wschodniej” o długość 6 tys. kilometrów, która łączy Norwegię z Grecją.

Posłuchaj:
Jan Golba
Łukasz Raczkowski, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN