Ścieżki Velo Dunajec będą przebiegać przez gminę Ochotnica Dolna [WIDEO]

18.03.2019

Chodzi o część trasy Velo Dunajec i budowę kładki rowerowej z Kłodnego do Królowa w Tylmanowej. Tadeusz Królczyk wójt gminy Ochotnica Dolna, przekonywał w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, że inwestycja wisiała na włosku i mogła zostać przeniesiona do gminy Krościenko nad Dunajcem. 

– Po spotkaniu z marszałkiem województwa małopolskiego dostaliśmy 3 tygodnie na uzgodnienia z właścicielami gruntów i uzyskanie wszystkich zezwoleń i zgód. Udało się nam to zrobić – wyjaśnił Tadeusz Królczyk.

Generalnie nasza gmina jest przyjazna dla rowerzystów. Mamy bardzo dużo dróg osiedlowych i biegnących blisko potoków, gdzie ruch samochodów jest niewielki. Mamy też takie osiedla, że w tej chwili przygotujemy się do najważniejszej imprezy rowerowej MTB. Są nawet zakusy, żeby zrobić najtrudniejszą pod względem przewyższeń imprezę w Europie – dodał wójt.

Gmina zabezpieczyła już ponad 300 tysięcy złotych na wykup gruntów, na których znajdzie się kładka i ścieżka rowerowa. Teraz władze muszą przygotować dokumentację i planowany przebieg drogi Łęg Dolny – Łęg Górny w Tylmanowej, po której pobiegnie dalsza część ścieżki.

Posłuchaj:
Tadeusz Królczyk
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Jacek Hudyma
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN