Senator Kogut nie jest już prezesem fundacji ze Stróż

19.04.2018

Stanisław Kogut nie jest już prezesem Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnych w Stróżach. Senator zrezygnował ze swojej funkcji. Informację tą przekazano w komunikacie na stronie internetowej fundacji.

Sam senator w oświadczeniu przekonuje, że jego rezygnacja umożliwi efektywne działanie fundacji. Z funkcji wiceprezesa zarządu zrezygnowała także jego córka senatora Ewa Moskwa, a syn Grzegorz Kogut został odwołany w lutym.

Na stronie fundacji załączono też oświadczenie Stanisława Koguta. – Mając na uwadze ciążący na mnie jako Prezesie Zarządu Fundacji obowiązek działania dla jej dobra, w związku z tym, że wszczęte przez Prokuraturę postępowanie przygotowawcze obiektywnie utrudnia mi pełnienie funkcji Członka Zarządu, stanowi dla mnie duże obciążenie rodzinne i osobiste, jak i może niekorzystnie wpływać na wizerunek samej Fundacji, uznałem, że dalsze pełnienie przeze mnie funkcji Prezesa Zarządu nie będzie służyło dobru Fundacji, które zawsze było i jest dla mnie wartością nadrzędną – czytamy w oświadczeniu.

W styczniu Senat nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie Koguta na czas procesu, w którym podejrzany jest o korupcję. Polityk ze Stróż sam postanowił zrzec się immunitetu przekonując, że jest niewinny.

W tym miesiącu sąd zgodził się na złagodzenie środków zapobiegawczych wobec senatora. Kaucja wynosi nie milion a 600 tysięcy złotych. Dodatkowo sąd zniósł zakaz opuszczania kraju przez Stanisława Koguta.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN