Senator Stanisław Kogut zrzekł się immunitetu

20.12.2017

Senator rezygnację złożył na ręce marszałka senatu Stanisława Karczewskiego. Uchylenia immunitetu chciała Prokuratura Krajowa, która zamierza przedstawić mu zarzuty w sprawie trzech przestępstw o charakterze korupcyjnym i tymczasowo aresztować. 

Jak powiedział senator na spotkaniu z dziennikarzami, jest człowiekiem honoru i tak jak wczoraj zapowiedział, dziś złożył na piśmie rezygnację z immunitetu. Jest też do dyspozycji prokuratury.  Stanisław Kogut twierdzi również, że nie wie jakie są zarzuty w stosunku do niego.  Aby uchylić immunitet senatorowi, musi się jeszcze zebrać komisja regulaminowa senatu.

Stanisław Kogut został zawieszony w prawach członka PiS. Informację potwierdził po posiedzeniu prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości wiceprezes partii Joachim Brudziński.

Prokuratura przygotowała wczoraj wniosek o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Stanisława Koguta. Jednak ten twierdzi, że jest niewinny i nigdy nie przyjął łapówki.

Z komunikatu Prokuratury Krajowej wynika, że senator może usłyszeć trzy zarzuty korupcyjne. Najpoważniejszy dotyczy nieprawidłowości w postępowaniu administracyjnym w sprawie hotelu Cracovia i Kina Kijów w Krakowie. Stanisław Kogut miał wywrzeć wpływ na wydanie decyzji o umorzeniu tego postępowania, które dotyczyło wpisania do rejestru zabytków wymienionych obiektów. W zamian za to senator miał przyjąć obietnicę udzielenia mu korzyści majątkowej w kwocie miliona złotych. Połowa tych pieniędzy miała zostać przyjęta w formie darowizny wpłaconej na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, w której senator pełni funkcję prezesa zarządu.

O zarzutach prokuratury krajowej przeczytacie też tutaj:

Senator Stanisław Kogut brał łapówki? – możliwe uchylenie immunitetu i areszt [AKTUALIZACJA]

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN