Seniorzy w wieku 70 lat i więcej mogą liczyć na pomoc w ramach programu “Wspieraj seniora”

24.03.2021

Wszystko po to, aby uchronić osoby starsze przed zakażeniem Covid – 19.

Środki finansowe na ten cel otrzymują gminy – mówi Beata Witkowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie.

– Zakłada on wsparcie finansowe dla gmin w zakresie organizacji usługi wsparcia. Ta usługa ma polegać w szczególności na dostarczaniu zakupów do seniora bezpośrednio. Można także poprosić o dostarczenie ciepłych posiłków.

Osoba, która potrzebuje pomocy może zadzwonić na infolinię: 22 505 11 11 lub bezpośrednio do danego ośrodka pomocy społecznej – informuje Beata Witkowska.

– Ta potrzeba jest rejestrowana w ministerstwie, potem jest przesyłana do danego urzędu wojewódzkiego i on przesyła to na daną gminę. Osoba z gminy, w tym przypadku z GOPS-u kontaktuje się z osobą, która potrzebuje pomocy. Może także zadzwonić bezpośrednio o GOPS-u i tam poprosić o pomoc.

Seniorzy mogą bezpośrednio dzwonić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie pod numer: 14 688 01 52 lub 14 688 01 53 lub 14 688 01 50.

GOPS wyznacza osobę do pomocy. Senior przedstawia listę zakupów i gotowe zakupy trafiają do osoby starszej.

GOPS w Tarnowie przestrzega przed oszustami i apeluje o zachowanie czujności, informując seniorów, że nie wysyła do nich osób z zapytaniem czy zrobić zakupy i nie pobiera wcześniej pieniędzy.

Posłuchaj:
Beata Witkowska
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN