Sercowcy mogą liczyć na pomoc na nowoczesnym oddziale kardiologii

26.07.2021

Ablacje i zabiegi celowane, wczesne wykrywanie i leczenie wad serca, chorób naczyń wieńcowych, coraz bardziej skomplikowane zabiegi ratujące życie i zdrowie pacjentów – takie możliwości daje nowoczesne Centrum Kardiologii, które funkcjonuje w Specjalistycznym Szpitalu Zespolonym im. Szczeklika w Tarnowie.

Dyrektor szpitala Marcin Kuta, podkreśla znaczenie takiego oddziału dla zdrowia i życia pacjentów.

– Mamy dobre możliwości diagnostyczne, jest nowy sprzęt, począwszy od echokardiografów po angiografy. Wchodzimy w nowe metody obrazowania i nowe metody diagnostyczne. Diagnozujemy wady serca i przygotowujemy pacjentów do operacji kardiochirurgicznych w Krakowie. Pełnimy całodobowe dyżury hemodynamiczne. Kardiomiopatie czy zaburzenia rytmu serca od dawna były naszą domeną i to robimy. Wchodzimy w nowe metody leczenia zaburzeń rytmu serca – ablacje i zabiegi celowane to już są skomplikowane zabiegi – wylicza.

Lekarze Centrum Kardiologii specjalizują się w leczeniu kardiomiopatii, zaburzeń rytmu serca oraz wszczepianiu rozruszników, które są coraz nowocześniejsze. Dzięki nowoczesnym metodom i urządzeniom diagnostycznym możliwe jest wcześniejsze wykrywanie wszelkich wad, zaburzeń pracy serca, a tym samym skuteczniejsze ich leczenie.

Szpital im. Szczeklika współpracuje ściśle w leczeniu chorych na serce i układ krążenia ze Szpitalem Jana Pawła II i Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie, wymieniając się doświadczeniami i zapraszając do Tarnowa tamtejszych lekarzy, którzy wykonują część skomplikowanych zabiegów.

Posłuchaj:
Marcin Kuta
Maria Polaczek, fot. www.ssz.tar.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN