Co się dzieje przy ul. Skowronków w Tarnowie i dlaczego trzy razy dziennie interweniuje tam Straż Miejska?

01.11.2019

Powodem są zaparkowane przy ulicy samochody.

Mieszkańcy non stop dzwonią do funkcjonariuszy i w rozmowie z mediami przekonują, że nie mają innego wyboru, bo parking przy ich bloku jest ciągle zapełniony.

Jak się jednak okazuje, niekoniecznie właścicielami zostawianych tam pojazdów są mieszkańcy ul. Skowronków.

Tutaj stajemy przy chodniku i za to dostajemy mandat. Urzędy zabierają nam miejsca parkingowe. Chodnik jest za szeroki – to jest następnym problemem. – Nie mamy gdzie zaparkować. Czasami w nocy, bo różnie człowiek wraca do domu i nie ma gdzie stanąć. – Pracownicy Urzędu Skarbowego mają swój parking, a samochody zostawiają tutaj.

Mandat w wysokości 100 zł dostał także pan Lesław, niepełnosprawny, który z powodu zajętego miejsca wyznaczonego dla inwalidów zostawił samochód przy chodniku.

– Oni mandat muszą dać, bo ktoś zadzwonił. Ja im tłumaczę: panowie trochę człowieczeństwa. Jeśli widzicie inwalidę i jego identyfikator i stoi przy bloku to może trzeba tego człowieka odpuścić. Jestem inwalidą. Żona w tej chwili jest ciężko chora w szpitalu. Przyjechałem o 18.30 i nie było gdzie stanąć.

Jak się okazuje, do strażników wpływają regularne interwencje jednego z mieszkańców tej ulicy.

Tarnowianie proponują, aby powstała tam strefa parkingowa kosztem zwężenia, ich zdaniem, zbyt szerokiego chodnika.

Dodatkowe miejsca parkingowe na ul. Skowronków w Tarnowie zależą od przyszłorocznego budżetu – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji, Artur Michałek

Jak tłumaczy dyrektor Michałek, jest to droga ewakuacyjna, przy której nie można zostawiać pojazdów.

– Weryfikowaliśmy to wielokrotnie, bo dostawaliśmy wiele sygnałów od mieszkańców, radnych osiedla i radnych Rady Miejskiej w Tarnowie. Problem zauważamy. Jest to główna droga ewakuacyjna. Zbyt mocno zawęzilibyśmy szerokość pasa do ruchu. Tedy samochody jadące nie byłyby w stanie się wyminąć.

Wszystko zależy od możliwości finansowych – dodaje dyrektor.

– Rozwiązania, które mają poprawić kwestię związaną z parkowaniem, to są działania inwestycyjne. Będziemy zabiegali, aby zapewnić tam dodatkową zatokę postojową. Efekt tego będzie zależał od kształtu budżetu, który zostanie uchwalony. Zarząd Dróg i Komunikacji będzie wnioskował, aby takie rozwiązanie zastosować i taką inwestycję uruchomić.

 

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Pan Lesław
Artur Michałek
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN