Jak się zarabia w Tarnowie? Znamy najnowsze dane

24.01.2020

Średnie miesięczne wynagrodzenie w Tarnowie jest niższe od przeciętnego wynagrodzenia w województwie małopolskim i pensji mieszkańców innych, porównywalnych pod względem wielkości miast w kraju.

Jak wynika z ostatniego raportu GUS, przeciętne miesięczne wynagrodzenia brutto mieszkańca Tarnowa wynosi niewiele ponad 4 tysiące złotych, w powiecie tarnowskim średnia wynosi około 3,5 tysiąca.To wzrost o ponad 200 zł w stosunku do roku 2017.

Zapytaliśmy mieszkańców Tarnowa, jak te liczby przekładają się na życie w praktyce i czy są zadowoleni ze swoich zarobków.

– A kto jest w tej chwili? – No kiepsko, najniższa krajowa. – Jak patrzę na zarobki w Tarnowie, to jestem załamana. Jest bardzo dużo ofert w Krakowie, które przy moim średnim wykształceniu dużo przewyższają zarobki w Tarnowie, niestety. Mąż pracuje w Krakowie i w porównaniu do tego, co zarobiłby w Tarnowie, to jest ze trzy razy więcej. Także to jest naprawdę przepaść straszna, jesteśmy strasznie do tyłu i tylko stąd uciekać, nic więcej. – Mogłaby być odrobinę większa. Doszły mnie słuchy, że będą jakieś tam drobne podwyżki.

Dla porównania, w Płocku zarabia się średnio 5 700 zł., w Koszalinie ponad 4 tysiące w Legnicy blisko 4 300 , a we Włocławku 4 200.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN