Silny wiatr powoduje szkody. Liczne interwencje strażaków

28.12.2020

Od wczoraj mocne podmuchy wiatru odczuwalne są w całym regionie. Strażacy interweniują przy usuwaniu powalonych konarów i drzew, ale także przy uszkodzonych dachach i budynkach.

W powiecie bocheńskim od wczorajszego popołudnia straż interweniowała już 12 razy, do jednostek wciąż napływają kolejne zgłoszenia. Niespokojnie jest także w powiecie tarnowskim – tu zgłoszenia o powalonych drzewach odebrano dotąd między innymi w Szynwałdzie, Zakliczynie, Tuchowie czy Łęgu Tarnowskim.

– Odnotowaliśmy dwanaście zdarzeń na terenie całego powiatu. Dziesięć zdarzeń było związanych z usuwaniem powalonych drzew, natomiast pozostałe dwa zdarzenia to zerwanie około dziesięciu metrów kwadratowych dachu w budynku gospodarczym, czyli na stodole i przewrócony blaszany garaż – mówi mł. kpt. Łukasz Klecki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni.

W żadnym z tych zdarzeń nie ucierpieli mieszkańcy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia o silnym wietrze dla całego województwa małopolskiego. Ostrzeżenie obowiązuje do 29 grudnia do godzin porannych.

Miejscami przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h.

Posłuchaj:
Łukasz Klecki
Anna Szczepanek, fot. Bochnia112.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN