Skąd przykry zapach w Krzyżu?

24.04.2018

Na dławiący smród skarżą się mieszkańcy tarnowskiego Krzyża. Ich zdaniem odór czuć szczególnie wieczorami z pobliskiego wysypiska śmieci przy ulicy Komunalnej.

Smród niesamowity. Od mniej więcej 10 lat ten problem występuje i naprawdę jest to uciążliwe. Na jesień takich rzeczy nie było, a tej wiosny to jest tragedia. Nie dało się okien otworzyć, bo było czuć w domu i na zewnątrz też nie dało się wyjść. Jak jest wiatr i ciepło to jest nieznośnie na polu. Jak coś śmierdzi to się nie da siedzieć z przyjemnością i jeść na przykład grilla – narzekają mieszkańcy tarnowskiego Krzyża.

Tarnowianie dodają, że sytuacja powtarza się rokrocznie. Wielokrotnie wzywali również Straż Miejską, lecz ta problemu nie rozwiązała. Twierdzą, że kontaktowali się także z Wojewódzką Inspekcją Ochrony Środowiska.

Krystyna Gołębiowska – kierownik tarnowskiej delegatury tej instytucji mówi, że mieszkańcy kilkakrotnie interweniowali telefonicznie w sprawie odoru. Inspektorzy za każdym razem przeprowadzali kontrole. – Zawsze, kiedy dostajemy zgłoszenie telefoniczne, staramy się w miarę możliwości jechać i sprawdzić czy rzeczywiście ta uciążliwość występuje. Zazwyczaj nie jesteśmy w stanie potwierdzić, że ta uciążliwość w danym miejscu występuje. Ale to nie znaczy, że mieszkańcy nie mają racji – tłumaczy kierownik.

Aby WIOŚ mógł rozpocząć kontrolę interwencyjną, skarga mieszkańców musi być złożona w formie pisemnej. Taka kontrola odbywa się wtedy bez zawiadomienia strony.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Krystyna Gołębiowska
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN